19,664
edits
m (→Demons: Marked unused demons) |
(→Demons) |
||
Line 226: | Line 226: | ||
| アプサラス || ''Apusarasu'' || || Apsaras | | アプサラス || ''Apusarasu'' || || Apsaras | ||
|- | |- | ||
| | | || || || Kerberos | ||
|- | |||
| || || || Griffin | |||
|- | |||
| || || || Orthros | |||
|- | |||
| || || || Nekomata | |||
|- | |||
| || || || Cu Sith | |||
|- | |||
| || || || Cat Sith | |||
|- | |||
| || || || Titan | |||
|- | |||
| || || || Ubelluri | |||
|- | |||
| || || || Dwarf | |||
|- | |||
| || || || Sudama | |||
|- | |||
| || || || Knocker | |||
|- | |||
| || || || Titania | |||
|- | |||
| || || || Oberon | |||
|- | |||
| || || || Cu Chulainn | |||
|- | |||
| || || || Troll | |||
|- | |||
| || || || Elf | |||
|- | |||
| || || || Gandharva | |||
|- | |||
| || || || Jack Lantern | |||
|- | |||
| || || || Jack Frost | |||
|- | |||
| || || || Pixie | |||
|- | |||
| || || || Flamies | |||
|- | |||
| || || || Aquans | |||
|- | |||
| || || || Aeros | |||
|- | |||
| || || || Earthies | |||
|- | |||
| || || || Masakado | |||
|- | |||
| || || || Tokisada | |||
|- | |||
| || || || Yoshitsune | |||
|- | |||
| || || || Alice | |||
|- | |||
| || || || Janne | |||
|- | |||
| || || || Azazel | |||
|- | |||
| || || || Gaap | |||
|- | |||
| || || || Gomory | |||
|- | |||
| || || || Berith | |||
|- | |||
| || || || Decarabia | |||
|- | |||
| || || || Forneus | |||
|- | |||
| || || || Eligor | |||
|- | |||
| || || || Lilith | |||
|- | |||
| || || || Succubus | |||
|- | |||
| || || || Incubus | |||
|- | |||
| || || || Lilim | |||
|- | |||
| || || || Empusa | |||
|- | |||
| || || || Alp | |||
|- | |||
| || || || Randa | |||
|- | |||
| || || || Yaksa | |||
|- | |||
| || || || Yaksini | |||
|- | |||
| || || || Turdak | |||
|- | |||
| || || || Azumi | |||
|- | |||
| || || || Taotie | |||
|- | |||
| || || || Seth | |||
|- | |||
| || || || Abraxas | |||
|- | |||
| || || || Pazuzu | |||
|- | |||
| || || || Nyalrathotep | |||
|- | |||
| || || || Tezcatlipoca | |||
|- | |||
| || || || Baphomet | |||
|- | |||
| || || || Hresvelgr | |||
|- | |||
| || || || Zhen | |||
|- | |||
| || || || Anzu | |||
|- | |||
| || || || Furiae | |||
|- | |||
| || || || Ckatrice | |||
|- | |||
| || || || Beidoxingjun | |||
|- | |||
| || || || Mot | |||
|- | |||
| || || || Ghede | |||
|- | |||
| || || || Chernobog | |||
|- | |||
| || || || Persephone | |||
|- | |||
| || || || Hel | |||
|- | |||
| || || || Hekatoncheir | |||
|- | |||
| || || || Girimekra | |||
|- | |||
| || || || Ekimm | |||
|- | |||
| || || || Kyklops | |||
|- | |||
| || || || Raksasa | |||
|- | |||
| || || || Ogre | |||
|- | |||
| || || || Fenrir | |||
|- | |||
| || || || Catoblepas | |||
|- | |||
| || || || Skylla | |||
|- | |||
| || || || Nue | |||
|- | |||
| || || || Bicorn | |||
|- | |||
| || || || Garm | |||
|- | |||
| || || || Beerzebub | |||
|- | |||
| || || || Dagon | |||
|- | |||
| || || || Mara | |||
|- | |||
| || || || Astaroth | |||
|- | |||
| || || || Lucifuge Rofocale | |||
|- | |||
| || || || Surt | |||
|- | |||
| || || || Loki | |||
|- | |||
| || || || Molech | |||
|- | |||
| || || || Hecate | |||
|- | |||
| || || || Echidna | |||
|- | |||
| || || || Tiamat | |||
|- | |||
| || || || Nidhog | |||
|- | |||
| || || || Basilisk | |||
|- | |||
| || || || Kingu | |||
|- | |||
| || || || Typhon | |||
|- | |||
| || || || Trasque | |||
|- | |||
| || || || Vetara | |||
|- | |||
| || || || Legion | |||
|- | |||
| || || || Yaka | |||
|- | |||
| || || || Gaki | |||
|- | |||
| || || || Poltergeist | |||
|- | |||
| || || || Slime | |||
|- | |||
| || || || Raguel | |||
|- | |||
| || || || Sariel | |||
|- | |||
| || || || Abaddon | |||
|- | |||
| || || || Maria | |||
|- | |||
| || || || Ialdabaoth | |||
|- | |||
| || || || Adam | |||
|- | |||
| || || || Eve | |||
|- | |||
| || || || Lucifer | |||
|- | |||
| || || || Idea Angel | |||
|- | |||
| || || || Devil Baraki | |||
|- | |||
| || || || Devil Sumire | |||
|- | |||
| || || || You | |||
|- | |||
| || || || Baraki | |||
|- | |||
| || || || Sumire | |||
|- | |||
| || || || Mubiora | |||
|- | |||
| || || || Miranda | |||
|- | |||
| || || || Ferris | |||
|- | |||
| || || || Tudumi | |||
|- | |||
| || || || Seri | |||
|- | |||
| || || || Hayashi | |||
|- | |||
| || || || Shiki | |||
|- | |||
| || || || Naitou | |||
|- | |||
| || || || Bodyguard | |||
|- | |||
| || || || Miura | |||
|- | |||
| || || || Green Bear | |||
|- | |||
| || || || Boy | |||
|- | |||
| || || || Gal | |||
|- | |||
| || || || Gaias | |||
|- | |||
| || || || Maximan | |||
|- | |||
| || || || Hell Nurse | |||
|- | |||
| || || || Fezy Adonis | |||
|- | |||
| || || || Butzii | |||
|- | |||
| || || || Samejima | |||
|- | |||
| || || || Himuro | |||
|- | |||
| || || || Aikawa | |||
|} | |} | ||